Cik droši Tu jūties pie auto stūres? Vai Tu zini, ka Tavas auto vadīšanas prasmes ir atkarīgas ne tikai no Tavas pieredzes un iemaņām, bet arī no tā, kam Tu tici?
Mūsu zemapziņas ticējumiem ir milzīgs spēks pār mums. Ja Tu tici, ka, ja apsēdīsies pie stūres, tad dzīva/s mājās vairs nepārradīsies, tad, apsēžoties pie stūres, Tu izjutīsi tik milzīgu satraukumu, nāves bailes, ka visticamāk nespēsi koncentrēties auto vadīšanai. Sekas tiešām var būt tādas, ka dzīva/s mājās vairs nepārradīsies.
Tev nav jātic tik briesmīgām lietām, lai pamanītu, ka viss Tavās attiecībās ar auto nav ideāli. Dzīvojot mazpilsētā vai laukos, iespējams, Tu jau bērnībā uzzināji, ka par Rīgu brauc tikai īpaši cilvēki (Dievi, īpaši apdāvinātie, tie, kas dzimuši un auguši Rīgā vai tamlīdzīgi). Ja Tu izjūti pretestību braukt uz/pa Rīgu, tad, ļoti iespējams, tieši šāds vai līdzīgs ticējums ir tam iemesls.
Šovasar, apmeklējot Zviedriju, loģiski šķita, ka ir jāaizbrauc arī līdz Stokholmai un jāparāda meitai, kā izskatās pilsēta, kura nav nekad tikusi bombardēta. Kad stāstīju par saviem plāniem draudzenei, viņa izteica savu apbrīnu man. Viņa man teica: “lai uzdrošinātos braukt uz svešu lielpilsētu svešā valstī, ir jābūt īpaši drosmīgam”.
Kā domā Tu? Ir vai nav jābūt īpaši drosmīgam, lai aizbrauktu apskatīties kādu lielu pilsētu, kurā vēl ne reizes neesi bijusi/is? Navigācija ir pieejama, tālrunis ir pieejams. Un pat ja tie pēkšņi nestrādātu, ceļa zīmes joprojām ir pieejamas…
Ja arī Tu uzskati, ka ir jābūt īpaši drosmīgam, tad tas norāda tikai uz to, ka Tev ir kādi ierobežojošie ticējumi, kuri Tev atņem daudzas dzīves iespējas. Varbūt ir pienācis laiks tos atklāt un nomainīt?
Tas būtu sīkums, ja ticējumi tā klusiņām dzīvotos Tevī. Diemžēl tie nepārtraukti reaģē ar to realitāti, kuru Tu piedzīvo un rada nepatīkamas emocijas. Reizēm Tavas emocijas ir tikai viegli sajūtamas. Bet reizēm tās ir tik spēcīgas, ka nokļūsti pilnīgā to varā un neesi spējīga/s reaģēt uz apkārt notiekošo. Jo biežāk tik spēcīgas emocijas piedzīvo, jo svarīgāk ir atrast tos iemeslus, kas tās izraisa.
Svarīgi tas ir, pirmkārt, tāpēc, lai vairs nebūtu jāpiedzīvo tādi mirkļi, kad emocijas Tevi pārņem. Un, otrkārt, emocijām, kad tās tiek tik intensīvi vai arī ilgstoši izjustas, ir tieksme iestrēgt Tavā enerģētiskajā sistēmā. Tās pamazām sākt tur savus postošos darbus, kas ar laiku var izraisīt arī dažādas fiziskas kaites.
Ko tad lai dara, ja ir dažādi negatīvi un/vai ierobežojoši ticējumi par Tavām auto vadīšanas prasmēm? Ja Tu tikai mācies vadīt auto, iespējams, Tev spēs palīdzēt labs instruktors, kurš Tevi iedrošinās, slavēs par veiksmīgi veiktiem manevriem, stāstīs, ka visi spēj iemācīties vadīt auto un arī Tu.
Diemžēl, ar to ne vienmēr pietiek. Dažkārt ir jāstrādā vispirms tieši ar Taviem ticējumiem, tie jāatrod un jānomaina, lai Tu mierīgi varētu apsēsties pie stūres un sadzirdēt, ko Tavs instruktors Tev saka.
Vai Tu izjūti jebkādas nepatīkamas sajūtas, kad vadi auto vai pat tikai domā par auto vadīšanu, taču vairs nevēlies tās just? Zini, ka palīdzība ir pieejama pat tad, ja vēl nezini, kam Tu zemapziņā tici. Atliek tikai to palūgt!
Dace Spāre
Personības izaugsmes trenere, enerģiju un zemapziņas koučs, mediatore