Vai bailes no ūdens ir jāpārvar ar gribas spēku? Vai tās vispār ir pārvaramas un, ja jā, cik ilgs laiks ir nepieciešams, lai bailes pārietu? Atbilde pārsteidza pat mani!
Kāda mana pastāvīgā kliente, izstāstīja, ka viņas mazā meitiņa ir pirms neilga laika slīkusi viņas acu priekšā, un jautāja, vai varu kaut kā palīdzēt. Viņa izstāstīja, ka kopš tās dienas bērns atsakās pat tuvoties jebkādai ūdenstilpnei, mēģinājumi pierunāt kaut vai tikai pa ūdeni pabradāt nelīdz un, kamēr citi peldas, bērns sēž krastā un tikai skatās. Un pat vienkārši mazgājoties dušā, bērns ir nemierīgs, ja uz galvas tek ūdens.
No vienas puses, viss bija beidzies laimīgi. Kad bērns bija nokritis no peldmatrača, vecāki bija blakus. Arī ūdens tur ir bijis vien kādus 2 metrus dziļš. Tētis tūlīt bija niris pakaļ bērnam, uzreiz gan neatradis, taču pie otrās ieniršanas reizes tomēr atradis un izvilcis krastā. Bērns visticamāk zem ūdens bija atradies mazāk par minūti, taču – kurš gan tādā brīdī skaita laiku – precīzs zem ūdens pavadītais laika ilgums nav zināms. Arī ūdeni bērns nebija sarijies, un, izvilkts krastā, spēja uzreiz runāt un stāstīja, ka zem ūdens nav paticis. Bērna mammai ir liela pieredze darbā ar savām emocijām un viņa savu bērnu bija atbalstījusi cik spējusi – gan runājusies ar viņu, gan glāstījusi, palīdzot nomierināties.
No otras puses, pieredzes ar šādiem gadījumiem man pašai nebija, lasījusi biju, ka palīdzēt var pieaugušajiem, izmantojot Emocionālās brīvības tehniku (šī metode tika atklāta tieši gadījumā, kad kādam pacientam bija nedziedināmas bailes no ūdens). Tāpēc teicu – pamēģināsim, izmantojot Ķermeņa kodu.
Process bija vienkāršs – mamma deva man atļauju pieslēgties sava bērna informācijas laukam, mēs palūdzām augstāko spēku atbalstu, palīdzību un vadību, ar muskuļu testu pārbaudīju, ka es uzdodu jautājumus tieši bērna, nevis savai zemapziņai, un sākām uzdot jautājumus. Saņēmām atbildi, ka jā, ir bērnā iestrēgušas emocijas – bailes un šoks. Ar magnēta palīdzību šīs emocijas atlaidām. Un muskuļu tests parādīja, ka viss ir izdarīts.
Viss ir kārtībā! Vai tiešām viss ir kārtībā? Tik ātri? Vai tas var būt iespējams? Vai tas var būt tik vienkārši? Kāpēc bungojot tika pavadītas pāris sesijas, bet mums pietika tikai ar pāris jautājumiem? Prāts nespēja noticēt, un, protams, mums gribējās pierādījumus, ka bērnam no ūdens vairs nav bail.
Šobrīd šādi pierādījumi ir. Atceries, pašā sākumā stāstīju, ka pēc slīkšanas bērns baidījās tuvoties ūdenim, un pat mēģinājumi pierunāt, kaut vai tikai pabradāt pa ūdeni, nelīdzēja. Pirms neilga laika mana kliente izstāstīja, ka ir bijuši ceļojumā uz siltajām zemēm, visi ir gājuši peldēties un arī bērns bez pierunāšanas un pārliecināšanas ir pārģērbies un devies plunčāties pa ūdeni! Protams, mēs nezinām, kā būtu, ja mēs nebūtu darbojušās ar Ķermeņa kodu, ja nebūtu atlaidušas iestrēgušās emocijas. Mēs nezinām arī, kas būtu, ja bērns būtu slīcis nevis pirms īsa laika, bet pirms pāris gadiem – cik daudz emociju un ticējumu tad būtu jāatlaiž un cik viegli un ātri tas notiktu. Taču šis konkrētais bērns atkal droši iet ūdenī, viņa ķermenis nepiedzīvo stresu katru reizi, kad atrodas ūdenstilpņu tuvumā, un tas neizraisa vēlākas problēmas ar veselību.
Ja tu lasi šo rakstu, tas nozīmē, ka man nav sliktu jaunumu attiecībā uz šo gadījumu, respektīvi, bērnam joprojām no ūdens bail nav. Ja būtu, ticu, ka viņa mamma jau būtu vērsusies pēc atkārtotas palīdzības. Ja tā būtu noticis, būtu šo rakstu pārrakstījusi, izstāstot visu savu pieredzi, ko un kā darījām un kā tas palīdzēja.
“Ja man kāds stāstītu, es neticētu!” teica mana kliente pirms kāda laika, kad pārrunājām iegūto rezultātu. Strādājot ar enerģijas psiholoģijas metodēm tā ir bieži – grūti noticēt, ka var tik labi justies tik ātri, ka var būt tāda brīvības sajūta, ka negatīvās emocijas var tā vienkārši pazust un to vietā var ienākt laime, prieks, pateicība, mīlestība…
Ja Tev ir pazīstams kāds, kurš pats vai kura tuvinieks baidās no ūdens, no augstuma, no uguns(grēka), no uzstāšanās, no suņiem, no jebkā – padalies ar šo rakstu kaut vai tikai informācijas pēc. Tas būs viens labs šodienas darbiņš kādam, kurš šo informāciju jau sen ir meklējis. Bet ja Tev pašam/-ai ir no kaut kā bail, zini, ka palīdzība ir pieejama. Atliek tikai saņemties un to palūgt 🙂