Filmas metode

By | septembris 30, 2015

Šo metodi varat izmantot visas bungošanas laikā – kā runājot ievadfrāzes, tā arī bungojot negatīvos un pozitīvos apļus. Filmas metode ir vizualizācija, atkārtota to notikumu skatīšanās savās domās, kas jums izraisa negatīvas emocijas un/vai sāpīgas atmiņas, vai arī to notikumu modelēšana, kurus vēlaties piedzīvot – piemēram, vēlaties nopelnīt 100000 eiro un ar gara acīm skataties, kā tad tas būs, kad lūkosieties uz savu bankas konta izrakstu vai arī uz naudas kaudzīti savā makā vai seifā.

wp21147f74_05_06

“Dažkārt sāpīgi notikumi var dot mums mācībstundas, par kurām mēs nezinājām, ka tās mums ir vajadzīgas.” – Emija Pēlere

Kā pie pagātnes notikumiem, tā arī pie vēlamajiem nākotnes notikumiem sajūtiet apkārtējās smaržas, sadzirdiet tokšņus, apskatieties, kas tas ir par gadalaiku, kura diennaktsstunda tā ir. Un noteikti vērojiet savas sajūtas.

Nav ieteicams ārstēt sev smagas psiholoģiskās traumas bez speciālista atbalsta, jo pastāv risks, ka Jūs pārtrauksiet bungot pārāk ātri un vēl atradīsieties traumas sajūtās, un tas var likt prātam pieņemt Jums bīstamus lēmumus. Tomēr ja gadās, ka, veicot it kā vienkāršu bungošanu, pēkšņi atceraties kādu savu traumējošo situāciju un emocijas ir tik spēcīgas, ka nespējat pat vairs parunāt, tad noteikti turpiniet bungot un skatieties seno filmu – vienkārši vērojiet senos notikumus. Pats svarīgākais ir bungot! Bungojiet tik ilgi, kamēr emocijas sāk pierimt un Jūs atkal varat sākt runāt. Un tad runājiet, stāstiet sev par piedzīvoto, un pēc tam noteikti veiciet vairākus pozitīvos apļus, kuru laikā atlaidiet šīs sāpīgās situācijas no savas dzīves. Jums palīdzēs tādas frāzes kā:

  • Tas viss tagad ir pagātnē…
  • Es šos notikumus atlaižu…
  • Es guvu savu sāpīgo dzīves mācību, bet tagad tā ir beigusies…
  • Tas bija briesmīgi, bet es to pārdzīvoju…
  • Ar mani viss ir kārtībā…
  • Viss ir atkal labi…

Komentēt

Your email address will not be published. Required fields are marked *